1410/86
Augusta Thejll Clemmensen (f. Charlottenlund 1884, d. Vejby, Nordsjælland 1980)
Portræt af Varinka Wichfeld Muus, Engestofte Gods. Sign. A. Th. Cl, 1968. Olie på lærred. 106×79.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 3. marts 2014
Vurdering
Hammerslag