2049/97
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Kystparti i måneskin fra indsejlingen til en havn. Sign. Carl Bille 1879. Olie på lærred. 44×67.
Enkelte minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag