1413/112
Adriaen van Ostade, stil, 19.-20. årh.
Kroscene med kortspillende mænd. Usigneret. Olie på træ. 38×60.
Retoucheringer og enkelte mindre afskalninger under fernis. Mindre krakeleringer. Krakeleringer/revner i træ. Tykt lag fernis.
Ældre malerier og møbler, 24. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud