2204/803
Hans Henrik Hansen (f. København 1894, d. 1965)
Figurgruppe af hvid stentøjsmasse modelleret i form af fugl. Dekoreret med celadonglasur. Sign. monogram, 2907. Kgl. P. H. 23,3.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
24 bud