1831/​2050

Onix

Herrearmbåndsur af stål. Mekanisk Landeron kronografværk cal. 248. Sort urskive med to sub dials. Senere rem af sort skind. Urets diam. 36 mm. 1950'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladiske ridser på glas og urkasse. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 1. august 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK