2016/114
Fransk fad af sølv, ligeknækket og profileret fane. Utydeligt stemplet. Graveret på undeside “F. Delacour”. Vægt ca. 785 gr. 19. årh. Diam. 28.
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret på undeside “F. Delacour”.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag