2121/854
Kvadratisk sofabord/barskab af palisander på hjul med hylde og skab. Top med sort skai. Udført hos Bornholms Møbelfabrik. 1970'erne. H. 45. L./B. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Ikke synlig reparation under bund.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag