1803/151
Christen Lyngbo (f. Vrøgum, Aal Sogn 1871, d. 1968)
Landskab med blomstrende lyng ved en sø. Sign. C. Lyngbo 1944. Olie på lærred. 76×120.
Mindre afskalning.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud