1731/1551
Tre kinesiske firkantede vaser af porcelæn, dekorerede i farver, to med fugle, skriftegn og landskab og en med figurer. 20. årh. H. 27–28 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. To med boret huller til ledning. Brændingsfejl i form af nogle revner og nogle bristede glasurbobler. En med glasur revne.
Varia, 3. august 2017
Vurdering
Hammerslag
27 bud