H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Landskab med vej og et stort træ. Sign. H. A. B. Olie på træ. 40,5×30.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 533, 1990 nr. 65a.
Retoucheringer. Minimale krakeleringer. Enkelt minimal afskalning og enkelte ridser. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
13 bud