1834/4
Bogskab af mahogni, prydet med beslag af forgyldt metal, front med tre glaslåger. Empireform ca. 1900. H. 221. B. 187. D. 53.
Finérskader ved sokkel.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag