11942/​4
Mogens Andersen: Kalligrafiske kompositioner. Signeret MA. To litografier. Bladstørrelse 77×56 og 76×57. Uindrammede. (2)

Be­skriv­el­se

Kalligrafiske kompositioner. Signeret MA. To litografier, hvoraf den ene nummereret 1/2. Bladstørrelse 77×56 og 76×57. Uindrammede. (2)

Sælger oplyser

Håndteringsmærker. Mindre trykmærker langs kanten. Mindre pletter.

Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019

Moderne grafik

Kunstner

Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

2.100 kr.

22 bud

2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.