Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Kalligrafiske kompositioner. Signeret MA. To litografier, hvoraf den ene nummereret 1/2. Bladstørrelse 77×56 og 76×57. Uindrammede. (2)
Håndteringsmærker. Mindre trykmærker langs kanten. Mindre pletter.
Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019
22 bud