1822/​1

Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)

En brusende foss. Sign. G. E. Libert. Olie på lærred. 53,5×64,5.

Én reparation/lap på bagsiden. Minimale krakeleringer samt retoucheringer. Områder med tyndere bemaling.

Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

14.500 DKK

14.500 DKK
(Autobud) 14.000 DKK
14.000 DKK
(Autobud) 12.500 DKK
12.000 DKK
(Autobud) 9.500 DKK
9.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK