1822/1
Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)
En brusende foss. Sign. G. E. Libert. Olie på lærred. 53,5×64,5.
Én reparation/lap på bagsiden. Minimale krakeleringer samt retoucheringer. Områder med tyndere bemaling.
Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018
Vurdering
Hammerslag