1806/1199
Mogens Ballins eftf.
Skønvirke broche af delvist forgyldt sølv prydet med en cushionslebet grøn agat og seks cabochonslebne granater. L. 6,5 cm. Design af Hertz Ballin.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 7. februar 2018
Vurdering
Hammerslag
25 bud