2119/67
Ubekendt maler, 19. årh.
Skib ud for en klippekyst i hårdt vejr. Usigneret. Olie på metal. 15×19.
Andre marinemotiver
Retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
34 bud