2009/110
Bord af egetræ, plade med 24 hollandske fliser af fajance. Barokform. Fliser 19. årh. Bord 20. årh. H. 88. L. 89. B. 63.
Brugsslitage. Enkelte fliser med revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag