2441/4
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Marine med “Fregatten Jylland” og sejlskibe. Sign. Carl Locher 1890. Olie på lærred monteret på plade. 59×96.
På bagsiden betegnet udstillingsmærkat fra Charlottenborg.
Vurdering
814802 |