2204/530
“PH 4/4”. Pendel med bajonetfatningshus af bruneret messing. Overskærm af gul/hvid zink. Mellem- og underskærm af tre-lags opalglas. Skærmophæng med trådben, stemplet P.H.-4 Patented. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 40.
Almindelig brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
O-Skærm: Ridser og mærker
M-Skærm: Kanthak på overkant/Monteringskant
U- Skærm: OK stand
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag