2204/​530

“PH 4/4”. Pendel med bajonetfatningshus af bruneret messing. Overskærm af gul/hvid zink. Mellem- og underskærm af tre-lags opalglas. Skærmophæng med trådben, stemplet P.H.-4 Patented. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 40.

Almindelig brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

O-Skærm: Ridser og mærker

M-Skærm: Kanthak på overkant/Monteringskant

U- Skærm: OK stand

Moderne kunst og design, 25. januar 2022

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK