1950/857
Edward Hald (f. 1883, d. 1980)
Skål af klart glas, slebet med person- og landskabsmotiver. Sign. Orrefors. Hald. 68. F.H. H. 11. Diam. 20.
Dette emne handles i fuldmoms
Enkelte mindre ridser.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag
23 bud