2027/822
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Fem lysestager af messing og teak. Udført og delvist stemplet hos Dansk Designs Denmark og Dansk Designs Finland. H. 11–25. (5)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag