2050/665
Ernst Zeuthen (f. Kronoberg, Skåne 1880, d. Gentofte 1938)
Skibe på havet. Sign. Ernst Zeuthen 1934. Olie på lærred. 79×102.
Original stand.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag