Ubekendt maler, 18.-19. årh.
Et skelet med den ene arm rakt i vejret. Usigneret. Rødkridt på papir. Bladstørrelse ca. 46×30.
Papiret er let gulnet. Enkelte fugtpletter. Papirtab og krøller langs kant. Enkelte mindre rifter samt i hjørner enkelte nålehuller. Undersøgt i ramme.
10 bud
1167552 | ||
1145954 (Autobud) | ||
1167552 | ||
1145954 (Autobud) | ||
1167552 | ||
1145954 (Autobud) | ||
1167552 | ||
1145954 | ||
804767 | ||
1145954 |