Frederikke (Fritze) Krag-Juel-Vind-Frijs (f. Christiansholm 1865, d. efter 1941)
Hortensia. Usigneret. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 49×69.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
1128101 |