12142/119
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af dansk soldat. Usign. Olie på lærred. 50×38.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Lærredet med revne.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag