2045/​375

Hollandsk chatol af sortmalet træ med skriveklap og svungen bund af sortmalet. 18/19. årh. H. 107. B. 94. D.(bund) 58.

Senere bemalet. Restaureret. Senere låse, en delvis løs. Møblet er todelt. Delvis løs sideliste.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag