12048/​126

Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)

Tre Maske kompositioner. Usign. Litografier. Lysmål 27×10. Rammemål 35×28. (3)

Trykt af Pernild & Rosengren 1962 som bilag til katalog til udstilling i Danmarks Hus i Paris.

Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag