12048/126
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Tre Maske kompositioner. Usign. Litografier. Lysmål 27×10. Rammemål 35×28. (3)
Trykt af Pernild & Rosengren 1962 som bilag til katalog til udstilling i Danmarks Hus i Paris.
Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020
Vurdering
Hammerslag