2049/7157
Rytterfigur af udskåret sortpatineret træ, klæde og hår. Antageligt top til en stav eller prop. Batak, Suamtra. H. 50 cm.
Proveniens: Ex. Fransk privatsamling, Ex. Alex Wittendorff.
Tørre sprækker
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag