1519/729
Dansk møbeldesign
Overpolstret sofa i organisk form med tilspidsende ben af lakeret bøg, sæde, sider og dybthæftet ryg med gulligt velour. 1950erne. L. 184.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ben med ridser. Betræk med enkelte pletter.
Moderne kunst og design, 5. maj 2015
Vurdering
Hammerslag
22 bud