2436/1143
To ringe af 14 kt. guld. Samlet vægt ca. 14 g. B. 6 mm. Str. 57–77. (2)
Test viser 17,7 kt. guld. Tidl stemplet 750
Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge ringe fremstår med indvendige graveringer.
Vurdering
999018 (Autobud) | ||
1096359 | ||
999018 |