2120/849
Dansk design
Bordlampe med stel af patineret messing og overskærm af gullakeret metal. Udført hos Lyfa 1930'erne. H. 58.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Overskærm med afskalninger. Manglende ledning og afbryder. Manglende underskærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud