2441/760
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 290A”. Højrygget lænestol med stel af eg, løse epedahynder i sæde og ryg betrukket med lys uld. Udført og stemplet hos Getama, Gedsted.
Litteratur: Mobilia nr. 82–83, 1962.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.
Vurdering
14 bud
1166755 | ||
1021172 (Autobud) | ||
1166755 | ||
1021172 (Autobud) | ||
1166755 | ||
1021172 (Autobud) | ||
1166755 | ||
1021172 (Autobud) | ||
1166755 | ||
1021172 | ||
979317 (Autobud) | ||
1019416 | ||
979317 | ||
1166755 |