2118/1055
Dansk møbeldesign
Et par armstole af fyrretræ. Sæde samt ryg med flettet papirgarn. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Flet med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud