2124/961
Dansk snedkermester
Øreklapstol med ben af bejdset bøg. Sider, sæde, løs nakkepude samt dybhæftet ryg betrukket med gulbrun uld.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag