2009/767
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
Et par væglamper af hvidlakeret metal med justérbar skærm. Udført hos Louis Poulsen. L. 45. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||