1638/180
Engelsk armstol af mahogni i Chippendale form, udskåret med bladværk, svungne armlæn. 18. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 19. september 2016
Vurdering
Hammerslag
13 bud