12139/​24

Adolph Larsen (f. København 1856, d. Svejbæk 1942)

Motiv fra Bøllemosen. Sign. Adolph Larsen 1910. Olie på lærred. Lysmål 43×63. Rammemål 58×78. Indrammet.

I god stand med få krakeleringer.

Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

1.400 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK