12139/24
Adolph Larsen (f. København 1856, d. Svejbæk 1942)
Motiv fra Bøllemosen. Sign. Adolph Larsen 1910. Olie på lærred. Lysmål 43×63. Rammemål 58×78. Indrammet.
I god stand med få krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag