2044/​868

Dansk møbeldesign

Avisholder med stel af stål, udspændt med ruskind. H. 38. L. 48.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK