2416/190
Engelsk goblet af sterlingsølv, indvendig forgyldt. Stemplet for Charles Wright, London 1770. Vægt 346 g. H. 19 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skævt fodstykke. Graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag