2024/717
Nils Thorsson (f. Eslöv 1898, d. 1975)
Tresidet vase af stentøj dekoreret med grågrøn og grå glasur. Sign. monogram. Kgl. P. Unik. H. 15.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud