2203/950
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
En bogkasse af mahogni med med messingforede samlingshuller, samt en tilhørende sokkel. Udført hos Rud Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 27,5. Sokkel: H. 5. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
12 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||