2419/783
Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Pendel med skærme af aluminium. Udført hos Nordisk Solar Compagni. 1960'erne. Diam. 50.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud