1823/​899

Dansk møbeldesign

Spejl i rektangulær ramme af palisander. 1960'erne. H. 74,5. B. 42.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018

Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

270 DKK  

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
270 DKK
(Autobud) 260 DKK
260 DKK
250 DKK