2005/58
D. Morett (, ca. 1900)
Havneparti med skibe. Sign. D. Morett. Olie på lærred. 20×34,5.
To reparationer/ lapper på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag