1703/853
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Sekskantet væglampet af grønt og klart glas med monteringer af messing. Model 43.001.52. Udført hos Orrefors og udgået fra Lyfa. Diam. 27,5.
Litteratur: Lyfakatalog september 1968, side 111.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||