2031/50
Anker Lund (f. København 1840, d. Frederiksberg 1922)
Opstilling med franske anemoner, kornblomster m.fl. Sign. Anker Lund. Olie på papir monteret på malepap. 58,5×42.
Mindre afskalninger samt retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag