2004/​20

Renæssance Vrå skab af egetræ, front med to fyldningslåger og skuffe. Udskåret med bibelsk citat og skelornamentik. 17. årh. H. 143. B. 53. D. 33.

Brugsslitage. Nøgle medfølger. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag