Dansk møbeldesign
Et sæt på seks stole af Rio-palisander, sæde betrukket med lyst uld, ryg med horisontale sprosser. 1960'erne. (6)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker primært på ben. Pletter på betræk.
Moderne kunst og design, 1. september 2015
16 bud