1948/385
Dansk Barok armstol af egetræ, svungne armlæn, drejede ben hvorimellem sprosser, betrukket med patineret sømbeslået skind. 18. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag