1031/1037
Gudmund Hentze (f. Næstved 1875, d. Frederiksberg 1948)
Amor og Psyche. Sign. Gudmund Hentze 1931. Olie på lærred. 125×125.
Minimale krakeleringer samt afskalninger.
Malerier, 4. august 2010
Vurdering
Hammerslag